Википедија на самогитски јазик

Самогитска Википедија е издание на Википедија на самогитски јазик, дел од Фондација Викимедија.

Самогитска Википедија
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно насамогитски
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://bat-smg.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Надворешни врскиУреди