Википедија на италијански јазик

Италијанската Википедија е издание на Википедија на италијански јазик, дел од фондацијата Викимедија.

Итлијанска Википедија
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно наиталијански
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://it.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Надворешни врскиУреди