Википедија на ирски јазик

Википедија на ирски јазик е издание на Википедија на ирски јазик.

Википедија на ирски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно наирски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://ga.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Надворешни врскиУреди