Вестервалд-Оберајхсфелд

општинска заедница во Германија

Вестервалд-Оберајхсфелд (германски: Westerwald-Obereichsfeld) — општинска заедница во округот Ајхсфелд, во Тирингија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Килштет.

Општинската заедница Вестервалд-Оберајхсфелд се состои од следниве општини:

  1. Битштет
  2. Ефелдер
  3. Гросбартлоф
  4. Килштет
  5. Вахштет

51°16′59″N 10°16′59″E / 51.283° СГШ; 10.283° ИГД / 51.283; 10.283