Биатлон на Зимските олимписки игри 2010 - потера за мажи

Биатлон на
Зимските олимписки игри 2010
Biathlon pictogram.svg
Спринт   мажи   жени
Потера   мажи   жени
Поединечна трка   мажи   жени
Масовен старт   мажи   жени
Штафета   мажи   жени
Квалификации


Натпреварот во дисциплината потера во биатлон во машка конкуренција на Зимски олимписки игри 2010 се одржа на 16 февруари на патеката во Вислер, со почеток во 12:45 по локално време (UTC-8).

Освојувачи на медалиУреди

Злато Сребро Бронза
  Бјорн Фери   Кристоф Зуман   Вансен Жеј

Надворешни врскиУреди