Бајзак (округ)

Бајзак (казашки: Байзақ ауданы) е округ во Казахстан во покраината Жамбил. Центар е градот Сарикемер.[1]

Бајзак
Округ
Байзақ ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаЖамбил
ЦентарСарикемер
Часовен појасEast (UTC+6)

НаводиУреди