Ангела Гиновска (р. 31 август 1993) — македонска фудбалерка, која игра како дефанзивец за репрезентацијата на Македонија.[1]

Меѓународна кариера уреди

Гиновска го имала своето деби за репрезентацијата на Македонија на 25 октомври 2009 година, против Белорусија.[2]

Наводи уреди

  1. „Angela Ginovska“. World Football. Посетено на 21 September 2021.
  2. „North Macedonia vs Belarus“. Soccerway. Посетено на 21 September 2021.