Ана Веселинова (р. 7 октомври 1995) — македонска фудбалерка, која игра како дефанзивец за репрезентацијата на Македонија.[1]

Меѓународна кариера Уреди

Веселинова го имала своето деби за репрезентацијата на Македонија на 13 февруари 2014 година, против Шпанија.[2]

Наводи Уреди

  1. „Ana Veselinova“. World Football. Посетено на 19 September 2021.
  2. „Spain vs North Macedonia“. Soccerway. Посетено на 19 September 2021.