Аку (казашки: Аққу ауданы) е округ во Казахстан во покраината Павлодар со град Аку.[1]

Аку
Округ
Аққу ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Павлодар
ЦентарАку
Часовен појасEast (UTC+6)

Наводи уреди