Јосуке Кашиваги (роден 15 декември 1987) — јапонски фудбалер.

Јапонија Јосуке Кашиваги
Лични податоци
Роден на 15 декември 1987.(1987-12-15)(35 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Urawa Reds
Број 10
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2006–2009 Sanfrecce Hiroshima
2010– Urawa Reds
Репрезентација
2010– Јапонија Јапонија 7 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Статистика уреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2010 1 0
2011 2 0
2012 1 0
2013 0 0
2014 0 0
2015 3 0
Вкупно 7 0

Надворешни врски уреди