Отвори го главното мени

Јоичи Дои (роден 25 јули 1973) е јапонски фудбалер.

Јапонија Јоичи Дои
Yoichi Doi.jpg
Лични податоци
Роден на 25 јули 1973 (1973-07-25) (46 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1992–1999 Kashiwa Reysol
2000–2007 FC Tokyo
2008–2012 Tokyo Verdy
Репрезентација
2004–2005 Јапонија Јапонија 4 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Репрезентативна кариераУреди

СтатистикаУреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2004 2 0
2005 2 0
Вкупно 4 0

Надворешни врскиУреди