Јамар е вид на куче со мали димензии кое лови дивеч кој живее во јами . [1]

Наводи уреди

  1. „Јамари“ (PDF). Dgt.uns.ac.rs. Природно-математички факултет Универзитета у Новом Саду. Посетено на 21. 6. 2018. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate= (help)[мртва врска][мртва врска]