Џип Вранглер Рубикон

Џип (англ. Jeep) е американски произведувач на теренци во сопственост на фирмата Chrysler Corporation.

Фирмата настанала во текот на Втората светска војна кога произведувала џипови за американската војска, и била воедно и првата фирма која се бавела со производство на такви возила.

Актуелни моделиУреди

Надворешни врскиУреди