Шуша (округ)

округ во Азербејџан

Шуша (азерски: Şuşa) — административен округ во Азербејџан и главен град на округот е градот Шуша.

Местоположба во Азербејџан.

ПоврзаноУреди

Координати: 39°45′N 46°45′E / 39.750° СГШ; 46.750° ИГД / 39.750; 46.750