Черњагово

село во Драмско, Егејска Македонија
Черњагово
Черњагово is located in Грција
Черњагово
Черњагово (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Черњагово или Чернак е драмско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди