Черушница
Черушница is located in Грција
Черушница
Черушница (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Черушница — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

ПоврзаноУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди