Чај Чифлик
Чај Чифлик is located in Грција
Чај Чифлик
Чај Чифлик (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Чај Чифлик е населба на градот Драма во Егејска Македонија, Република Грција, порано самостојно село.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди