Цукаса Шиотани

| image =

Јапонија Цукаса Шиотани
Лични податоци
Роден на 5 декември 1988 (1988-12-05) (34 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Sanfrecce Hiroshima
Број 33
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2011–2012 Mito HollyHock
2012– Sanfrecce Hiroshima
Репрезентација
2014 Јапонија Јапонија 2 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).
Цукаса Шиотани

Цукаса Шиотани (роден 5 декември 1988) — јапонски фудбалер.

СтатистикаУреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2014 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врскиУреди