Хидео Сакаи (роден 10 јуни 1909) — поранешен јапонски фудбалер.

Јапонија Хидео Сакаи
Лични податоци
Роден на 10 јуни 1909(1909-06-10)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1934 Јапонија Јапонија 3 (0)
† Учества (Голови).

СтатистикаУреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
1934 3 0
Вкупно 3 0

Надворешни врскиУреди