Хејди Рејчел Рејес Мартинез (родена на 17 јуни 2001 година) е фудбалер од Хондурас која игра како играч од средниот ред за женската репрезентација на Хондурас.

Меѓународна кариераУреди

Рејес настапила за Хондурас на сениорско ниво за време на квалификациите за олимпиското првенство за жени во КОНКАКАФ 2020 година .[1]

НаводиУреди

  1. "Heydi Reyes". Global Sports Archive. Retrieved 23 May 2021.