Ујгур (округ)

Ујгур (казашки: Ұйғыр ауданы) е округ на покраината Алмати во Казахстан. Административен центар на округот е градот Шундџа.[1]

Ујгур
Округ
Ұйғыр ауданы
Држава Казахстан
ОкругАлмати
Административен центарШундџа
Часовен појасБВ +6 (UTC+6)

ПоврзаноУреди

НаводиУреди