Трој Меклавхорн

Трој Меклавхорн е американски музичар и моментално е водечки гитарист на групата Seether. Тој е формер на бендовите Dark New Day, doubleDrive и Still Rain.

Troy McLawhorn

Трој Меклавхорн

Dark Horse Tour 2009 Seether Guitarist 1.jpg
Основни податоци
Родено имеВилијам Трој Меклавхорн
Роден(а)Фајетвил, Северна Каролина
Жанр(ови)Рок, Хеви метал
Занимање/њаМузичар, Текстописец
Инструмент(и)Гитара
Прод. куќа/ќиWarner Bros.
Сродни групиSeether
Dark New Day
doubleDrive
Still Rain
Evanescence

DiscographyУреди

Still RainУреди

  • Still Rain
  • Bitter Black Water

SevendustУреди

doubleDriveУреди

Dark New DayУреди

SeetherУреди

Надворешни врскиУреди