Тон (појаснување)

појаснителна страница на Викимедија
(Пренасочено од Тон)

Тон може да значи:

МузикаУреди

БојаУреди

  • Тон (боја) - дејствувањето на боите во една слика

ЈазикУреди

Мерни единициУреди

ЛичностиУреди