Тера Кора е општина на островот Бонер во склоп на Карибите. Селото е сместено на 2 километри југоисточно од главниот град на островот, Кралендајк.

Тера Кора
Координати: 12°8′18″N 68°15′39″E / 12.13833° СГШ; 68.26083° ИГД / 12.13833; 68.26083Координати: 12°8′18″N 68°15′39″E / 12.13833° СГШ; 68.26083° ИГД / 12.13833; 68.26083

ПоврзаноУреди