Талгар (округ)

Талгар (казашки: Талғар ауданы) — округ на покраината Алмати во Казахстан. Административен центар на округот е Талгар.[1]

Талгар
Округ
Райымбек ауданы
Држава Казахстан
ОкругАлмати
Административен центарТалгар
Часовен појасБВ +6 (UTC+6)

ПоврзаноУреди

НаводиУреди