Такеши Камо (роден 8 февруари 1915) — јапонски фудбалер.

Јапонија Такеши Камо
Лични податоци
Роден на 8 февруари 1915(1915-02-08)
Роден во Јапонија
Починал на 26 март 2004(2004-03-26) (возр. 89)
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1936 Јапонија Јапонија 2 (0)
† Учества (Голови).

Репрезентативна кариераУреди

Такеши Камо бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1936.

СтатистикаУреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
1936 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врскиУреди