Стадион Гоце Делчев (Делчево)

Стадионот Гоце Делчев е стадион во градот Делчево на кој настапува фудбалскиот клуб Брегалница Голак. Стадионот има сместивост од 4,000 гледачи[1].

Стадион Гоце Делчев
Место Делчево, Македонија
Отворен
Сопственик Општина Делчево
Оператор Брегалница Голак
Подлога Трева
Игра Брегалница Голак
Гледачи 4,000

Наводи

уреди
  1. „Општина Делчево - Спорт“. www.delcevo.gov.mk. Архивирано од изворникот на 2018-09-30. Посетено на 2018-10-10.