Пребарување на придонесиприкажисобери
⧼contribs-top⧽
⧼contribs-date⧽

22 мај 2012

  • 00:4800:48, 22 мај 2012 разл истор +27.118 Н Киндер ЈајцеСоздадена страница со: '''Киндер јајце''' Киндер јајцето или во оригиналниот италијански јазик, Kinder Sorpresa, е к...
  • 00:4500:45, 22 мај 2012 разл истор +4.445 Н ПудингСоздадена страница со: '''Пудинг''' Пудингот најчесто се користи за десерт. Во Америка, пудингот карактерист...
  • 00:4300:43, 22 мај 2012 разл истор +4.364 Н КарамелаСоздадена страница со: '''Крамела''' Карамелата е беж до темно-кавеав сладок производ направен со загревање ...
  • 00:4000:40, 22 мај 2012 разл истор +6.327 Н ПралинеСоздадена страница со: '''Пралине''' Пралине може да се однесува за производи направени од ореви и шеќерен си...
  • 00:3300:33, 22 мај 2012 разл истор +36.176 Н FerrariСоздадена страница со: '''Ферари''' '''Ферари''' S.p.A е италијански производител на автомобили со седиште во Мар...

9 јануари 2012