Разлика помеѓу преработките на „1885“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: gan:1885年; козметички промени
с (Бот Додава: lmo:1885)
с (Бот Додава: gan:1885年; козметички промени)
== Настани ==
 
* [[16 јули]] - Воспоставена е британска колонијална власт над [[Австралија]], со исклучок на Западна Австралија.
 
== Родени ==
[[fy:1885]]
[[ga:1885]]
[[gan:1885年]]
[[gd:1885]]
[[gl:1885]]