Разлика помеѓу преработките на „Безрбетници“

Одземен 1 бајт ,  пред 10 години
с
Бот Менува: pt:Invertebrados; козметички промени
с (Бот Додава: be:Бесхрыбетныя)
с (Бот Менува: pt:Invertebrados; козметички промени)
* [[Членконоги]] - ''Arthropoda''
* [[Иглокожи]] - ''Echinodermata''
 
[[Категорија:Без‘рбетници]]
 
[[oc:Invertebrata]]
[[pl:Bezkręgowce]]
[[pt:InvertebradoInvertebrados]]
[[ro:Nevertebrate]]
[[ru:Беспозвоночные]]