Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Роден“

Додадени 5 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
::::[[:Категорија:Родени во мај 1960]]
::::[[:Категорија:Родени во мај]]
::::[[:Категорија:Родени во 1960 година]]
 
Можно е испуштање на некои параметри при што при повикување на шаблонот позицијата за соодветниот параметар останува празна