Андре Мари Ампер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 13 бајти ,  пред 12 години
с
Категорија:Родени во 1755 година
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Категорија:Починати во 1836 година)
с (Категорија:Родени во 1755 година)
[[Категорија:Француски математичари]]
[[Категорија:Електродинамика]]
[[Категорија:Родени во 1755 година]]
[[Категорија:Починати во 1836 година]]
5.082

уредувања