Разлика помеѓу преработките на „Џон Адамс“

Додадени 13 бајти ,  пред 10 години
с
Категорија:Родени во 1735 година
с (Категорија:Починати во 1826 година)
с (Категорија:Родени во 1735 година)
[[Категорија:Претседатели на САД]]
[[Категорија:Американски политичари]]
[[Категорија:Родени во 1735 година]]
[[Категорија:Починати во 1826 година]]
 
5.082

уредувања