Разлика помеѓу преработките на „Адолф Андерсен“

Додадени 13 бајти ,  пред 11 година
с
Категорија:Починати во 1879 година
с (Категорија:Родени во 1818 година)
с (Категорија:Починати во 1879 година)
 
[[Категорија:Родени во 1818 година]]
[[Категорија:Починати во 1879 година]]
 
[[Категорија:Шахисти]]
5.082

уредувања