Разлика помеѓу преработките на „Луј-Филип“

Додадени 12 бајти ,  пред 10 години
с
с (Бот Додава: ang, sk Менува: br, bs, en, ka, ru)
с (Бот Менува: en:Louis-Philippe I, King of the French)
[[de:Ludwig Philipp I. (Frankreich)]]
[[el:Λουδοβίκος Φίλιππος της Γαλλίας]]
[[en:Louis-Philippe I, King of Francethe French]]
[[eo:Ludoviko-Filipo (Francio)]]
[[es:Luis Felipe I de Francia]]
59.415

уредувања