Разлика помеѓу преработките на „Права“

Додадени 15 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: als:Gerade
с (Бот Додава: be-x-old, eo, gl, ku, nds Менува: ml, pt)
с (Бот Додава: als:Gerade)
[[Категорија:Елементарна геометрија]]
 
[[als:Gerade]]
[[ar:خط مستقيم (رياضيات)]]
[[ast:Reuta]]
59.415

уредувања