Разлика помеѓу преработките на „Линукс“

Одземени 13 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Брише: is:Linux Менува: be-x-old:Linux, ro:GNU/Linux
с (Бот Додава: fiu-vro:Linux)
с (Бот Брише: is:Linux Менува: be-x-old:Linux, ro:GNU/Linux)
[[bat-smg:Linux]]
[[be:Linux]]
[[be-x-old:GNU/Linux]]
[[bg:Линукс]]
[[bn:লিনাক্স]]
[[ilo:GNU/Linux]]
[[io:Linux]]
[[is:Linux]]
[[it:Linux]]
[[ja:Linux]]
[[pt:Linux]]
[[qu:Linux]]
[[ro:GNU/Linux]]
[[ru:Linux]]
[[sah:Linux]]
24.401

уредување