Разлика помеѓу преработките на „Чарлс Рихтер“

Одземени 2 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Менува: ar:تشارلز فرانسيس ريختر; козметички промени
с (Бот Менува: ar:تشارلز فرانسيس ريختر; козметички промени)
 
[[Категорија:Американски сеизмолози|Р]]
 
[[Категорија:Сеизмологија]]
 
[[Категорија:Земјотреси]]
[[Категорија:Земјотреси]]
 
[[ar:تشارلز فرانسيس ريشترريختر]]
[[be:Чарльз Рыхтэр]]
[[bg:Чарлз Франсис Рихтер]]