Разлика помеѓу преработките на „Летна универзијада - 2009“

с
Бот Менува: de:Sommer-Universiade 2009; козметички промени
(Замена слике)
с (Бот Менува: de:Sommer-Universiade 2009; козметички промени)
|valign="top"|
|width="100%" valign="top"|
* [[СликаПодатотека:Athletics pictogram.svg|20п]] [[Атлетика]]
* [[СликаПодатотека:Water polo pictogram.svg|20п]] [[Ватерполо]]
* [[СликаПодатотека:Basketball pictogram.svg|20п]] [[Кошарка]]
* [[СликаПодатотека:Fencing pictogram.svg|20п]] [[Мечување]]
* [[СликаПодатотека:Swimming pictogram.svg|20п]] [[Пливање]]
* [[СликаПодатотека:Football pictogram.svg|20п]] [[Фудбал]]
* [[СликаПодатотека:Diving pictogram.svg|20п]] [[Скокови во вода]]
* [[СликаПодатотека:Gymnastics (artistic) pictogram.svg|20п]] [[Спортска гимнастика]]
* [[СликаПодатотека:Gymnastics (rhythmic) pictogram.svg|20п]] [[Ритмичка гимнастика]]
* [[СликаПодатотека:Judo pictogram.svg|20п|20п]] [[Џудо]]
* [[СликаПодатотека:Tennis pictogram.svg|20п]] [[Тенис]]
* [[СликаПодатотека:Table tennis pictogram.svg|20п]] [[Пинг-понг]]
* [[СликаПодатотека:Volleyball (indoor) pictogram.svg|20п]] [[Одбојка]]
* [[СликаПодатотека:Archery pictogram.svg|20п]] [[Стреличарство]]
* [[СликаПодатотека:Taekwondo pictogram.svg|20п]] [[Теквондо]]
* [[СликаПодатотека:Judo pictogram.svg|20п]] [[Џудо]]
|}
 
== Надворешни врски ==
{{commonscat|2009 Summer Universiade}}
* [http://www.universiade-belgrade2009.org/Default.aspx Официјална Интернет презентација]
* [http://www.fisu.net/ Официјално мрежно место]
* [http://www.mojsport.net/blog/category/univerzijada-2009 Сè за Универзијадата]
* [http://www.vaterpolosvet.piczo.com/ Резултати од турнирот во ватерполо]
 
 
[[Категорија:2009 во спортот]]
 
[[de:Sommer -Universiade 2009]]
[[en:2009 Summer Universiade]]
[[fr:Universiade d'été 2009]]