Разлика помеѓу преработките на „Раул Гонсалес“

Одземени 257 бајти ,  пред 10 години
с (Бот Додава: br:Raoul)
== Приватен живот ==
 
Многу години, Раул го прославуваше дадениот гол со бакнување на бурмата од неговата сопруга, шпанскиот модел, Мамен Санз. Ова резултираше со отсуство од Шпансиот национален тим за време од 18 месеци. Раул исто така г опрославуваше дадениот гол со покажувавање на двата палци кон името на грбот. Ова аниде намногу критики од шпанскиот селектор, Луис Арагонез. Раул има 4 сина: Јорге, кому името му е даден според човекот кој му даде шанса за прв пат да заигар за Шпанија, шпанскиот селектор [[Јорге Валдано]], Хуго, според името на Рауловиот херој од детството [[Хуго Санчез]] и близнаците Хектор и Матео, кој го добил името според познатиот Германски фудбалер [[Лотар Матеус]]. Тој ужива во читањето, осбобено кога ги чита книгите на [[Артуро Перез Реверте]]. тој исто така сака да слуша Шпанска музика, тој е добар во ловењето и во тепањето со бикови.
 
== Статистика ==
Анонимен корисник