Разлика помеѓу преработките на „Боб Дилан“

Додадени 18 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: sq:Bob Dylan; козметички промени
с (Бот Додава: new:बब डिल्यान)
с (Бот Додава: sq:Bob Dylan; козметички промени)
* [http://www.rightwingbob.com/ RightWingBob.com] - Коментар за политичките и моралните теми во песните на Боб Дилан
* [http://perso.orange.fr/michel.pomarede/CW&C/ Come Writers And Critics] - Страница на која се застапени сите весници, списанија, магазини и песнарки издадени во светот и посветени на Боб Дилан
{{Link FA|en}}
 
[[Категорија:Музичари]]
[[Категорија:Оскаровци]]
[[Категорија:Американски музичари]]
 
{{Link FA|en}}
 
[[af:Bob Dylan]]
[[sk:Bob Dylan]]
[[sl:Bob Dylan]]
[[sq:Bob Dylan]]
[[sr:Боб Дилан]]
[[sv:Bob Dylan]]