Разлика помеѓу преработките на „Александар III (појаснување)“

с
нема опис на уредувањето
с (Пренасочување кон Александар III Македонски)
 
с
{{ЧИ-Појаснување}}
#REDIRECT [[Александар III Македонски]]
 
'''Александар III''' може да се однесува на било кое од следните:
 
*[[Папа Александар III]], папа од [[1159]] до [[1181]].
*[[Александар III, крал на Русија]] (1845-1894), император на Русија.
*[[Александар III, крал на Шкотска]] (1241-1286), крал на Шкотска.
*[[Александар III, крал на Македонија]], исто така познат како Александар Велики.
 
[[de:Alexander III.]]
[[es:Alejandro III]]
[[fr:Alexandre III]]
[[it:Alessandro III]]
[[pl:Aleksander III]]
[[ru:Александр III (значения)]]
[[zh:亚历山大三世]]
13.850

уредувања