Разлика помеѓу преработките на „Специфичен топлински капацитет“

с
с (Бот Менува: fa:ظرفیت گرمایی ویژه)
[[Категорија:Термодинамика]]
 
[[ar:حرارة نوعية]]
[[ast:Calor específica]]
[[bg:Специфичен топлинен капацитет]]
[[fa:ظرفیت گرمایی ویژه]]
[[fi:Ominaislämpökapasiteetti]]
[[fr:ChaleurCapacité thermique massique]]
[[hi:विशिष्ट उष्मा धारिता]]
[[it:Calore specifico]]
[[ja:比熱容量]]
6.013

уредувања