Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Тигар“

с
ситно
(нов шаблон)
 
с (ситно)
 
| group2 = ''Изумрени подвидови''
| list2 = [[Балиски тигар|Балиски тигар (''P. tigris balica'')]] {{·}} [[Јавански тигар|Јавански тигар (''P. tigris sondaica'')]]
| group3 = ''Фосилни подвидови''
| list3 = [[Тринилски тигар|Тринилски тигар (''P. tigris trinilensis'')]]
}}
1.224

уредувања