Црква Света Софија (Софија): Разлика помеѓу преработките

с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: en:Hagia Sophia Church (Sofia))
[[bg:Света София (София)]]
[[en:Hagia Sophia Church (Sofia)]]
[[es:Iglesia de Hagia Sofía (Sofía)]]
[[fr:Basilique Sainte-Sophie de Sofia]]
[[ru:Собор святой Софии (София)]]
109.264

уредувања