Разлика помеѓу преработките на „Прекрасна Лужица“

Одземени 6 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (нема потреба од сликичката)
 
Прекрасна Лужица,<br />
Исправнаправедлива, пријателска,<br />
моја лужичка родина,<br />
на моите српски отци крај,<br />
на моите блажени сонови рај,<br />
свети ми се твоите полиња!
Анонимен корисник