Еварист Галоа: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 13 години
с
Бот Менува: uk:Еварист Галуа
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: lb:Évariste Galois)
с (Бот Менува: uk:Еварист Галуа)
[[ta:எவரிஸ்ட் கால்வா]]
[[tr:Évariste Galois]]
[[uk:Галуа Еварист Галуа]]
[[ur:گیلوئے]]
[[uz:Évariste Galois]]
46.384

уредувања