Прасловенски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 28 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: pt:Língua proto-eslava
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: no:Urslavisk)
с (Бот Додава: pt:Língua proto-eslava)
[[no:Urslavisk]]
[[pl:Język prasłowiański]]
[[pt:Língua proto-eslava]]
[[ro:Limba slavă veche]]
[[ru:Праславянский язык]]
58.155

уредувања