Авогадров број: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 14 години
с
Бот Менува: ar:عدد أفوجادرو
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: zh:阿伏伽德罗常量)
с (Бот Менува: ar:عدد أفوجادرو)
[[Категорија:Физика]]
 
[[ar:عدد أفوغادروأفوجادرو]]
[[bg:Число на Авогадро]]
[[bn:অ্যাভোগাড্রো সংখ্যা]]
5.665

уредувања