Курска Област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 29 бајти ,  пред 13 години
{{Commonscat|Kursk Oblast}}
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: kv:Курск обласьт)
({{Commonscat|Kursk Oblast}})
 
'''Курска област''' ([[руски]]:Ку́рская о́бласть) е федерална област во [[Русија]]. Административен центар е градот [[Курск]].
 
{{Commonscat|Kursk Oblast}}
 
{{русија}}
185

уредувања